Kupte si čas s protipovodňovou bariérou
Písek je vlastně skoro zadarmo a v pytlích jako hráz proti povodňové vodě se používá od nepaměti. Víte, co ale zadarmo není? Váš čas. Naplnit několik pytlů do dveří nebo sklepních oken ještě není nic, ale ochránit celou obec nebo městskou část na několika stovkách metrů nebo kilometrech říčního břehu chce koordinované zapojení desítek lidí a mnohdy i víc, než celý den práce.
A to ani nemluvíme o momentech, kdy zaprší bez varování a vy ani celý den času nemáte.
Nabízíme flexibilní protipovodňové bariéry
Představte si mobilní zábranu ve formě úzkého dlouhého válce, která se naplní vodou tak, že vytvoří solidní nepropustnou hráz. Spojíte je za sebou a máte hotovo. Tak by se v kostce dalo popsat možné řešení úmorné dřiny s pískem, plnění pytlů, převážení na místo a stavění hrází rukama.
Komfortní a praktické mobilní zábrany oceníte zejména v momentech, kdy je předpověď nejistá a vy nevíte, jestli už svolat celou obec nebo celou firmu a strávit den dva v předklonu, když vám při tom prší za krk. Vybudování hrází pomocí vaků Jabor zabere zlomek času.
Jak se mobilní zábrany vyrábějí a kolik vydrží?
Jedná se o speciální pevnou tkaninu potaženou oboustranně vrstvou PVC a speciálním lakem. Dbáme na maximální mechanickou odolnost proti protržení a odolnost proti působení UV záření pro dlouhou životnost.
Protipovodňový val je tak možné používat opakovaně a při dodržení jednoduchých zásad údržby může sloužit uspokojivou řadu let.
Jak se mobilní hráze instalují?
Jednotlivé vaky se naplní s pomocí čerpadla vodou. Nevyžadují žádné úpravy terénu nebo zpevněný podklad, ale samozřejmě doporučujeme rovnější terén a podklad bez ostrých předmětů a hran.
Dílce hráze je možné během instalace libovolně propojovat pomocí objímek a vytvořit tak kontinuální nepropustnou bariéru libovolné délky.
Sklízení, údržba a skladování
Po použití je potřeba vaky vypustit, opláchnout a důkladně vysušit. Skladují se na suchém neosluněném místě, ideálně bez vysokých teplot pro delší životnost syntetických materiálů.
Netěsnosti, které mohou vzniknout po opakovaném použití v těžkých podmínkách, je možné opravit stejnou metodou vysokofrekvenčního svařování, jaká se používá přímo ve výrobě.
Náklady se vrátí i na lidské síle
Když si teď odmyslíme hmotné škody, které mohou vzniknout na zatopeném majetku, instalace protipovodňových opatření vždycky něco stojí. I když se spousta lidí zúčastní dobrovolně a bez nároků na odměnu. Minimálně nemáte dopředu jistotu, že přijdou a bude jich dost.
Protipovodňové zábrany ve formě vaků na vodu, díky výrazně jednodušší a rychlejší instalaci, umožňují vybudování obrany před stoupající hladinou vody s využitím několika párů zkušených rukou kdykoliv během dne nebo noci.
Předcházet rizikům je lepší, než platit nápravu škod. S protipovodňovými bariérami Jabor jste v suchu.